Rohde: Gjermania dëshiron që Kosova dhe Serbia të japin kontribut në Procesin e Berlinit

Kushtrim Guraj Kushtrim Guraj Kosova

Ambasadori i Gjermanisë në Kosovë, Jorn Rohde, ka thënë se konferenca e 3 nëntorit në kuadër të Procesit të Berlinit do të jetë një mundësi që nuk duhet ta humbasë askush.

“Gjermania dëshiron që gjashtë vendet e Ballkanit Perëndimor të jenë në Bashkimin Evropian, si dhe mbështet që Kosova dhe Serbia të kontribuojnë në këtë proces në mënyrë konstruktive”, shkruan Rohde.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-