Opoja.net

Rrahje masive në Prizren dhe Suharekë

Dy raste të rrahjes janë shënuar brenda 24 orësh në Prizren dhe Suharekë. Policia njofton pesë persona të përfshirë në këto rrahje kanë pësuar lëndime trupore.

Rasti i parë i rrahjes është shënuar në rrugën “Rrasat e Koshares” në Prizren.

“Janë arrestuar katër të dyshuar, pasi që të njëjtit pas një mosmarrëveshje janë përleshur fizikisht në mes vete”, njofton Policia e Kosovës.

“Të dyshuarit kanë pësuar lëndime trupore dhe të njëjtit kanë pranuar tretman mjekësor. Me urdhër të prokurorit tre të dyshuar dërgohen në mbajtje, ndërsa i dyshuari i katërt lirohet në procedurë të rregullt”.

Ndërkaq, rasti i dytë i rrahjes ka ndodhur në rrugën “Brigada 123” në Suharekë.

“ Është arrestuar i dyshuari, pasi që i njëjti përderisa ishte në një lokal fillimisht është fjalosur me viktimën, kurse më pas e ka sulmuar fizikisht me një mjet të mprehtë-thikë, duke i shkaktuar lëndime trupore”.

“Viktima është dërguar për tretman mjekësor në spitalin e Prizrenit. Me urdhër të prokurorit pas intervistimit i dyshuari dërgohet në mbajtje”./PrizrenPress.com/

Kapet me dy armë të gjata në Prizren, prangoset nga policia

Opoja.net

Rrëzohet një lis, lëndohen tre persona në Prizren

Opoja.net

Tre persona e therin me skalper një zjarrfikës në Prizren

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net
Send this to a friend