Opoja.net

Rrahje në Dragash, 3 persona të lënduar

Kronika Opoja
Rrahje në Dragash, 3 persona të lënduar

Dje rreth orës 16:49 minuta, në Dragash ka ndodhur një përleshje ku kanë qenë të përfshirë pesë persona. Sipas raporteve hetimore thuhet se të dyshuarit përpos mjeteve të forta kanë përdorë edhe thikë dhe sëpatë.

Prej tyre, dy kanë përfunduar në Spitalin e Prizrenit ndërsa një tjetër është trajtuar në Shtëpinë e Shëndetit në Dragash. Policia ka dalë në vendin e ngjarjes dhe ka kryer procedurat e duhura.

SUPER OFERTË NGA HOTEL ARXHENA

Ndërrimi i viteve nën bardhësinë e bjeshkëve të Sharrit

SHIKO OFERTAT

 

Lidhur me rastin është informuar prokurori i shtetit i cili ka urdhëruar që dy të dyshuar të ndalën nën masën e arrestit për 48 orë. Hetues policorë po punojnë për zbardhjen e rastit, njofton zëdhënësi rajonal i policisë, kapiten Hazir Berisha.

© Opoja.net

Nga e enjtja pritet mot më i butë, temperaturat do të shënojnë ngritje deri në 11°C

Opoja.net

Lista prej 278 fermerëve perfitues të subvencioneve nga komuna e Dragashit

Opoja.net

Vrasja e të riut në Tusus të Prizrenit, vazhdon shqyrtimi kryesor

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net