Opoja.net

Rrahje në “Shatërvan” të Prizrenit

Dy raste të rrahjes kanë ndodhur brenda 24 orësh në Prizren.

Rasti i parë ka ndodhur në qendër të qytetit “Shatërvan”, ndërsa i dyti në rrugën “Bujtina”.

“Viktima ka njoftuar se është sulmuar fizikisht nga dy të dyshuar të panjohur dhe për pasojë ka pësuar lëndime të rënda trupore”, njofton Policia e Kosovës.

Viktima ka pranuar tretman mjekësor.

Njësitë policore janë duke hetuar rastin.

Ndërkaq në rrugën “Bujtina” në Prizren është arrestuar i dyshuari pasi që i njëjti kishte rrahur dy viktima.

Viktimat kanë pranuar tretman mjekësor. Me urdhër të prokurorit pas intervistimit i dyshuari është dërguar në mbajtje.

Shoferi humb kontrollin e veturës dhe vetaksidentohet në Prizren

Opoja.net

E kërcënon me thikë dhe më pas i vjedh biçikletën në Prizren

Opoja.net

Seanca e radhës për vrasjen e Oliver Ivanoviqit mbahet më 6 korrik

Merlinda Guraj
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net