Rrebeshe shiu dhe breshri në disa qytete të Kosovës

Opoja.net Opoja.net Kosova

Mot i ligë me rrebeshe shiu dhe breshëri ka përfshirë sot disa vise të Kosovës.

Reshjet e shumta të shiut kanë bërë që disa nga rrugët e qyteteve të Pejës, Gjilanit e Prizrenit të jenë të mbuluara me ujë.

Reshje të dendura gjatë pasdites janë regjistruar edhe në kryeqytet.

Ndryshe, Agjencia e Menaxhimit Emergjent (AME), njoftoi të shtunën se si pasojë e reshjeve atmosferike të këtyre ditëve, mund të ketë vërshime të shpejta dhe përmbytje të disa zonave në Kosovë.

Në njoftimin për media, AME kërkon nga qytetarët që të jenë kujdesshëm për shmangien e të gjitha rreziqeve të mundshme dhe të ngritët vigjilenca.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-