Opoja.net

Rrëfimi se si ushtria serbe mobilizonte shqiptarët dhe i dërgonte në Opojë

Agjencia prestigjioze e lajmeve Associated Press (AP) ka publikuar video të shumta të periudhës së luftës së Kosovës.

Ndër videot e shumta, në një video të realizuar në kampin e refugjatëve në Kukës, shfaqet një person me emrin Leir Millaku, i cili rrëfen një histori interesante, se si ushtria serbe kishte mobilizuar me dhunë shqiptarët dhe i kishte dërguar për të luftuar në Opojë.

47
Cilën kandidatë e shihni fituese në raundin e dytë të zgjedhjeve ?

Millaku në rrëfimin e tij thotë se ushtria serbe u ka thënë se ata do të jenë në vijën e parë të frontit, nëse nuk luftojnë do t’i vrisnin nga pas.

Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net
Fokusi
Shiko
Zgjedhjet
Abonohu
Raporto