Rritja e zogjve për mish në fermën EKO Sharri (Video)

Opoja.net Opoja.net Lajme Opoja

Ferma “Eko Sharri” është fermë që merret me rritjen e zogjëve për mish, është themeluar në vitin 2015 dhe ndodhet në fshatin Kuk, kujdesja për zogjt zgjat deri në 40 ditë deri kur fillon edhe shitja e mishit, mish shum kualitativ dhe i shëndetshem.

Klan Kosova ka përgaditur edhe një kronik rreth kësaj ferme për më shumë ju ftojm ta ndiqni:

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-