Rumania – Kosova, publikohen formacionet zyrtare

Opoja.net Opoja.net Sport

Kombëtarja e Kosovës do të luajë sonte në udhëtim ndaj Rumanisë, në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Evropian “Euro 2024”, teksa ndeshja do të zhvillohet në “National Arena” të Bukureshtit, me fillim prej orës 20:45.

Kjo përballje i takon raundit të gjashtë në Grupin I. Pas pesë ndeshjeve të para, Rumania ka mbledhur nëntë pikë dhe është e dyta në renditje – kurse, Kosova është e pesta me katër pikë.

“Dardanët” ishin takuar me rumunët në qershor të këtij viti, ndeshje kjo e zhvilluar në “Fadil Vokrri”, e cila ishte mbyllur baras dhe pa gola.

Formacionet zyrtare për sonte:

//

Opojanet synon të ndihmojë në lartësimin dhe vetëdijesimin e dijes dhe kulturës për trevën tonë. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni. Ju faleminderit! Kontriboni KËTU.
- Reklama-
- Reklama-