Opoja.net

Shi dhe vranësira, ndryshon moti në dy ditët e ardhshme

Instituti Meteorologjik i Kosovës ka njoftuar se ka ndryshuar situata meteorologjike në vendin tonë.

Fushat me presion të lartë që ishin prezent mbi vendin tonë dalë nga dalë po dobësohen, kështu që priten ndryshime të elementeve dhe dukurive meteorologjike. Do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell. Vranësirat do të fuqizohen duke krijuar kushte për reshje shiu dhe shkarkime rrufesh. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 11-13 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 24-29 gradë Celsius.

58
Cilën kandidatë e shihni fituese në raundin e dytë të zgjedhjeve ?

Do të fryjë erë kryesisht nga veriperëndimi me shpejtësi 1-11 m/s.

Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net
Fokusi
Shiko
Zgjedhjet
Abonohu
Raporto