Shkodran Mustafi transferohet tek klubi i madh i Bundesligës?

Opoja.net Opoja.net Sport

Shkodran Mustafi nuk po gjen hapësirat e duhura tek klubi i Arsenalit.

Shkodran Mustafi është shumë pranë transferimit në Bundesligë tek ekipi i Schalke 04.

Ozan Kabak pritet të shkojë në Liverpool nga Schalke 04 në formë huazimi, kurse Schalke 04 do të kërkojnë ta zëvendësojnë me Mustafin.

Reprezentuesi i Gjermanisë nuk po ka hapësirë te “Topçinjtë” dhe tash e një kohë përflitet për largimin e tij nga “Emirates Stadium”.

Mustafi është pjesë e Arsenalit që nga viti 2016 duke bërë 102 paraqitje.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-