Shpatull pule me salcë

Opoja.net Opoja.net Kuzhina

Përbërësit PERSONA

1kg Shpatull
2 Speca te kuqe
1 Spece te gjelbert
1 Qepe
5 thelpinje Hudher
1 luge caji Kripe
1 luge caji Spece te kuqe
1 luge caji Spece te kuqe te djeges
Pak trumez te thate
Vaj ulliri
Kripe/piper
1 Kos grek te vogel ose 150ml ajke

Përgatitja

Hapi 1

Shpatullën e marinuar me vaj ulliri, kripë dhe piper e skuqim në dy anët.

Grimcojmë perimet, dhe I skuqim në të njejtën enë ku është skuqur mishi.

Shtojmë erëzat dhe 100ml ujë.

 

Hapi 2

Posa të vlojne, e kthejmë mishin në salcë, e fusim në furrë për 10-25në 200°C, pastaj e largojmë nga fura, ia shtojmë ajkën në salcë, I përziejm mirë dhe e rikthejm në furrë për 5min të tjera.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-