“Shpërthejnë” trazirat në Francë pas ndeshjes, francezët dhe marokenët përleshen ndërmjet vete

Kushtrim Guraj Kushtrim Guraj Sport

Ashtu edhe siç ishte paralajmëruar, tifozët francezë dhe ata marokenë kanë filluar përleshjet pas ndeshjes gjysmëfinale në Kupën e Botës.

Në mediat franceze raportohet për trazira që kanë nisur në qytetin e Montepellier, transmeton Demokracia.com.

Tifozët francezë dhe ata marokenë kanë filluar me hedhje të mjeteve piroteknike në drejtim të njëra-tjetrës.

Policia franceze e mobilizuar në maksimum për këtë ndeshje ka ndërhyrë për të qetësuar situatën.

Gjatë ditës në Francë u raportua se 10 mijë policië janë angazhuar në të gjithë shtetin për trazirat e mundshme, 5 mijë vetëm në Paris.

Mëposhtë mund të shihni pamjet./Demokracia.com/

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-