Shumë qytetarë vazhdojnë të kërkojnë trajtim për helmim në Deçan

Opoja.net Opoja.net Kosova

Shumë banorë të Deçanit po vazhdojnë të kërkojnë trajtim për helmim teksa shkaqet ende mbeten të paqarta.

Helmimi që supozohet të jetë nga uji i pijes, ende nuk është konfirmuar si shkak.

Kujtojmë se si pasojë e gjendjes së krijuar që nga e diela Deçani tashmë ka shpallur gjendje emergjenta teksa janë ndarë edhe nga pesë mijë euro për trajtimin e pacientëve.

Hetimet rreth shkakut të helmimit të mbi 1500 personave në këtë komunë është duke vazhduar nga organet kompetente.

The post Shumë qytetarë vazhdojnë të kërkojnë trajtim për helmim në Deçan appeared first on FaktePlus.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-