Situata në veri – Mblidhet Komisioni për Çështje të Sigurisë dhe Mbrojtjes

Opoja.net Opoja.net Kosova

Ndonëse në mungesë të kuorumit, Komisioni për Çështje të Sigurisë dhe Mbrojtjes ka diskutuar mbi situatën e Sigurisë pas ngjarjeve në veri të vendit, raporton Ekonomia Online.

Aty, i ftuar ishte edhe ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, por që kryetari i këtij komisioni tha se nuk do të jetë prezent për shkak të agjendës së tij.

Të pranishëm ishin Bekë Berisha i AAK-së, Anton Quni i LDK-së dhe Hisen Berisha e Rashit Qalaj të PDK-së.

//

Opojanet synon të ndihmojë në lartësimin dhe vetëdijesimin e dijes dhe kulturës për trevën tonë. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni. Ju faleminderit! Kontriboni KËTU.
- Reklama-
- Reklama-
Merr lajmet me njoftim OK Jo faleminderit