Sot para Qeverisë organizohet aksion simbolik “Dinjitet për Pensionistët”

Kushtrim Guraj Kushtrim Guraj Kosova

“Dinjitet për pensionistët” është aksioni simbolik që sot do të zhvillohet para Qeverisë së Kosovës.

Kjo “demostratë simbolike”, siç emërtohet në njoftim, do të organizohet nga gazetari, Xhevdet Pozhari.

Janë dy kërkesa, që pensionistët mos të kenë obligim të lajmërohen  çdo gjashtë muaj  për të dëshmuar që janë gjallë.

Si dhe qeveria të iu ndajë pensionistëve subvencione çdo muaj deri në rritjen e pensioneve.

Pozhari ka thënë se realizimi i këtyre dy kërkesave është i domosdoshëm.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-