Southgate jep lajmin e keq për tifozët e Anglisë

Opoja.net Opoja.net Sport

Trajneri i Anglisë Gareth Southgate ka konfirmuar se Phil Foden është në dyshim të madh për Finalin e EURO 2020 kundër Italisë për shkak të një dëmtimi në këmbë.

Foden nuk ishte i pranishëm në seancën e fundit stërvitore sot dhe Southgate tha BBC se ka një mundësi reale që ylli i Manchester Cityt të mos jetë as në pankinë nesër.

“Ai është një dyshim. Ne do të duhet të kontrollojmë përsëri, por ai ka një dëmtim mjaft të vogël në këmbë, “tha Southgate.

“Por është thjesht, nëse do të jetë ai do të rikuperohet me kohë që ai të jetë në gjendje të marrë pjesë në lojë, do të jetë aty, kështu që ne do të duhet ta vlerësojmë atë përsëri më vonë.”

21-vjeçari ka luajtur në tri ndeshje të Euro 2020 deri më tani, por nuk ka filluar në asnjë prej tyre, kështu që nuk ka gjasa të bëjë ndonjë ndryshim në formacion.

I vetmi dyshim i vërtetë për Southgate mbetet në sulmin me tre lojtarë, midis Bukayo Saka dhe Jadon Sanchos për t’u bashkuar me Raheem Sterling dhe Harry Kane.

Foden bëri debutimin e tij për Anglinë vetëm në shtator të vitit 2020. /OpojaNet/

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-