Opoja.net

Spektakël në Bernabeun e ri, Benzema ylli i mbrëmjes me hat-trick

Real Madrid sot u rikthye në Santiago Bernabeu pas 18 muajsh, shkruan Sinjali Sport.

Los Blancos ishin nikoqir të Celta Vigos në stadiumin e rinovuar, ku fituan në ndeshjen e zjarrtë me shumë gola 5-2.

5445
SONDAZH / Zgjedhjet Lokale
Kandidati juaj i preferuar për kryetar të Dragashit?

Mysafirët filluan më mirë ndeshjen me golin e hershëm të Santi Minas në minutën e katërt.

Pas 20 minutave shifrat i barazoi kapiteni i mbretërve, Karim Benzema, me një gol të bukur.

Fansat priten që vendasit të kalojnë në avantazh pasi vazhduan të dominojnë, mirëpo Cervi në minutën e 31-të me anë të një kundërsulmi kaloi përsëri mysafirët në epërsi.

Pas pjesës së parë të mysafirëve e dyta ishte e tëra e vendasve, Benzema golin e dytë e konkretizoi menjëherë në pjesë të dytë 46’.

Më pas Vinicius Jr kaloi madrilenët në epërsi 54′, kurse debutuesi Camavinga u përkujdes për të katërtin 72′.

Kapiteni i sotëm dhe lojtari më i mirë i Realit, Benzema, e kompletoi hat-trickun nga penaltia 87′.

Galaktikët me këtë fitore kryesojnë në ligë me 10 pikë, kurse mysafirët gjenden në pjesën e poshtme në tabelë në vendin e 18 me 1 pikë.

Liverpooli triumfon me plotë meritë ndaj Milanit, Real Madridi fiton “dramën” ndaj Interit, PSG-ja ndalet befasisht nga Brugge

Opoja.net

Sot nis sezoni i ri në Ligën e Kampionëve me super përballjen: Barcelona – Bayern Munich

Opoja.net

Kosovë-Spanjë 0:2, Kosova pati raste të shumta

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net
Fokusi
Shiko
Zgjedhjet
Kontribo
Raporto