Sulmohen tre policë gjatë detyrës zyrtare

Opoja.net Opoja.net Kronika

Të martën rreth orës 08:35 minuta, tre pjesëtarë të policisë së Suharekës, me një veturë, kanë shkuar në fshatin Krushicë e Poshtme për t’i lënë ftesa për intervistë tre të dyshuarve nga e njëjta familje dhe në kontaktin e parë policia ka hasur në rezistencë me ç’ rast një zyrtarë ka pësuar lëndime trupore ndërsa dy të tjerë janë penguar nga pesë të dyshuar: tre meshkuj dhe dy femra. Po ashtu me përdorimin e mjeteve të forta janë shkaktuar dëme materiale në automjetin e policisë: dy xhama të thyer. Në ndihmë janë dërguar patrulla shtesë të cilat e kanë vënë situatën në kontroll. Është bastisur edhe shtëpia e të dyshuarve por nuk është gjetur asgjë e kundërligjshme. Me vendim të prokurorit të shtetit, dy meshkuj dhe dy femra janë ndalur nën masën e arrestit policor, ndërkaq dy të tjerë ndodhën në arrati, njofton zëdhënësi i policisë rajonale në Prizren, kapiten Hazir Berisha…

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-