Opoja.net

Superliga e Kosovës vazhdon sot me ndeshjet Trepça’89 – Gjilani dhe Arbëria – Drenica

Sport
Superliga e Kosovës vazhdon sot me ndeshjet Trepça’89 – Gjilani dhe Arbëria – Drenica

Java e 16-të në elitën e futbollit kosovar filloi dje me ndeshjen FC Prishtina – Feronikeli (0:0).

Në kuadër të kësaj xhiro, në mesditën e sotme do të luhen edhe dy ndeshje tejet interesante.

Në stadiumin “Riza Lushta”, Trepça’89 e pret Gjilanin, një skuadër të cilës në ndeshjet e fundit i ka shkaktuar gjithmonë probleme.

Ndërkaq, në ndeshjen tjetër, Arbëria përballet me Drenicën në stadiumin e Flamurtarit në Prishtinë.

Të dyja ndeshjet e sotme nisin nga ora 13:00.

The post Superliga e Kosovës vazhdon sot me ndeshjet Trepça’89 – Gjilani dhe Arbëria – Drenica appeared first on FaktePlus.

Pirlo e pranon: Juventusi iu frikësua Interit, nuk kemi mundur të luanim më dobët se kaq

Opoja.net

Athletico Bilbao mposhtë Barcelonën dhe fiton Superkupën e Spanjës

Opoja.net

Shaqiri titullar ndaj Man.Utd

Merlinda Guraj
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net