Tahiri: Kryeministër të hënën fëmijët duhet të shkojnë në shkollë, ju e keni në dorë

Kushtrim Guraj Kushtrim Guraj Kosova

Shefi i grupit parlamentar të AAK-së, Besnik Tahiri, ka thënë se është obligim i secilës qeveri dhe secilit kryeministër që të takojë përfaqësuesit e sindikatave.

Duke komentuar situatën e krijuar pas grevës së sindikalistëve, Tahiri ka shtuar se sindikalistët janë organizata me bazë të anëtarësisë të cilët janë të punësuar në administratën e shtetit.

“Mos vullneti për të ofruar zgjidhje në këto rrethana, tani kur jemi gati në gjysmën e shtatorit, nuk është asgjë tjetër, veç pazotësi qeverisëse dhe arrogancë klasike”, ka thënë ai.

Tahiri i bëri thirrje kryeministrit Kurti që të hënën të fillojë mësimi.

“Kryeministër, të hënën fëmijët duhet të shkojnë në shkollë. Këtë, ju e keni në dorë. E keni në dorë me vendimmarrjen që e keni në posedim. Bëjeni atë”, ka thënë ai.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-