Opoja.net

Të dielën ndërrohet ora

Përllogaritja verore e kohës fillon të dielën 28 mars, me çka akrepat e orës do të lëvizin një orë përpara.

Përndryshe edhe Qeveria e Maqedonisë në seancën e djeshme solli vendim që të konfirmohet përllogaritja verore e kohës e cila sivjet fillon nga e diela (28 mars) në ora 02:00 pas mesnate.

Kështu akrepat e orës do të lëvizin një orë para, me çka nga ora 02:00, ora do të llogaritet si 03:00.

Moti sot i nxehtë dhe me vapë, temperaturat deri në 38 gradë Celsius

Opoja.net

IKSHPK: Shmangni konsumimin e mishit, peshkut e suxhukut

Opoja.net

Ky është viktima nga Prizreni që humbi jetën në aksidentin tragjik në Kroaci

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net