“Të mirat që ia ka bërë popullit tonë BIK, shumë shpejt po i harrojnë disa”!

Kushtrim Guraj Kushtrim Guraj Opinione

1. Para luftës të gjithë gjenin prehje nëpër xhami, pa dallim, madje edhe të feve të tjera. Ndihma tuboheshin vazhdimisht për atje ku kishte nevojë emergjente. Askush s’thoshte se po ndihmohen muslimanët ose katolikët.
2. Medreseja ishte e hapur për të gjithë, infuzion ishte për popullin.
3. Edhe pas luftës e këndej BIK intervenon aty ku është më se e nevojshme.
Si po harrojnë shpejt disa!? Po muslimanët janë komuniteti më i madh në Kosovë. Dikush po mundohet ta keqpërdorë butësinë e muslimanëve. Si nuk u vjen turp që të dalin zëra kundër. Nuk ndiejnë dhembje për xhematin që falen rrugëve nëpër borë e nëpër shi. Kjo xhami do të ndërtohet inshaallah, jo për salltanat, por që sadopak të zbutet halli i xhematit në Prishtinë.

Autor: Hoxhë Kasam Muhameti

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-