Tentim grabitja në Prizren: Dyshohet se të plagosurit janë babë e bir

Opoja.net Opoja.net Kronika

Gazeta Sinjali pak më parë raportoi për një tentim grabitje në një argjendari në rrugën “Adem Jashari” në Prizren, ku pronari i lokalit u plagos nga tre të dyshuar, të armatosur.

Mirëpo përveç pronarit, emri i të cilit është Orhan Kasemi, në vendngjarje ka mbetur i plagosur edhe djali i tij.

“Gjatë tentimit për të kryer grabitje, disa persona të armatosur kanë plagosur babë e bir që dyshohet se janë pronarë të argjendarisë. Të plagosurit janë jashtë rrezikut për jetë”, ka thënë zëdhënësi i policisë për Prizrenin, Shaban Osmanollaj.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-