Opoja.net

Tërhiqet shorti për 1/16 e finales në Kupën e Kosovës

Tërhiqet shorti për 1/16 e finales në Kupën e Kosovës

Fituesja e Kupës në futboll, Prishtina në 1/16 e finales do ta ketë përballë Kosova Vr.

Tërheqja e shortit për këtë rreth të garës së Kupës është bërë të martën në selinë e Federatës së Futbollit të Kosovës.

Ndërkohë, kampionia Drita do të luajë ndaj Trepçës, derisa përballjet tjera janë: Besa – Istogu, Vushtrria – Drenica, Flamurtari – Drenasi, Prizreni – Feronikeli, Vitia – Ferizaj, Onix – Llapi, Ulpiana – Liria, Vëllaznimi – Trepça ’89, A&N – Kika, Vllaznia – Dukagjini, Gjilani – KEK-u, Ramiz Sadiku – Arbëria, Malisheva – 2 Korriku dhe Dardana – Ballkani.

Të gjitha ndeshjet do të luhen në mesjavën e ardhshme.

Kur dhe ku do të zhvillohet finalja mes Chelseat dhe Manchester Cityt?

Opoja.net

Ndryshojnë rregullat për Euro 2020

Opoja.net

Vojvoda i sjellë 3 pikë të arta Torinos

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net