Opoja.net

Tragjedi në Prizren: Djali sulmoi me thikë prindërit, vrau babanë

Tragjedi në Prizren: Djali sulmoi me thikë prindërit, vrau babanë

Një vrasje ka ndodhur para pak minutash në rrugën “Nazim Kokollari” në Prizren. Një 30-vjeçar ka therur me thikë babanë e tij 50 vjeç, raporton Express.

Rastin E ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë për Rajonin e Prizrenit, Shaban Osmanollaj.

“Ju informojmë se sot me datë 25 dhjetor 2020, rreth orës 13:55 një qytetar e ka njoftuar stacionin policor Prizren-Veri se në lagjen Dardani, Rruga “Nazim Kokollari” është duke ndodhur një rast dhune në familje ku djali është duke i sulmuar prindërit.

Patrulla policore ka arritë në vendngjarje dhe ka arrestuar personin e dyshuar M. H., rreth 30 vjeç, i cili e ka sulmuar prindin e tij me thikë. Si pasojë e plagëve të marra viktima (prindi) përkatësisht babai, rreth 50 vjeç ka ndërruar jetë. Emergjenca, njësitë policore dhe forenzika kanë dalë në vendin e ngjarjes”, ka thënë Osmanollaj.

Një muaj paraburgim për prizrenasin që u prezantua rrejshëm se ishte sigurim i Kuvendit

Opoja.net

Një femër tenton të vetëvritet për shkaqe shëndetësore në Prizren

Opoja.net

Dhuna në familje/ Burri rrah gruan në Dragash

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net