Trajnohen bletarët e Dragashit

Opoja.net Opoja.net Lajme Opoja

Në organizimin e Qendrës Informative Këshillimore për Bujqësi dhe Zhvillim Rural në Komunën e Dragashit, së bashku me ministrinë e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, përkatësisht Departamenti i Shërbimeve Këshillimore dhe Teknike, është mbajtur trajnimi për bletarët e Dragashit, shkruan Opoja Sot.

Trajnimi kishte për qëllim që t’i aftësoj bletarët lidhur me rritjen e bletëve, sëmundjet dhe trajtimi i tyre.

Projekti është duke u zbatuar nga Economic Support Group.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-