Opoja.net

Tre luanët i hakmerren Kroacisë

Ka përfunduar ndeshja në “Wembley” me fitoren e Anglisë, të cilët i hakmerren Kroacisë për humbjen që i shkaktuan në gjysmëfinalet e botërorit të fundit.

Vendimtar ishte Raheem Sterling, me golin e tij në minutën e 57-të.

Tre luanët ishin më të mirë gjatë gjithë ndeshjes, por nuk arritën të konkretizojnë më shumë se një rast.

Kroacia në anën tjetër nuk arriti të përfitojë nga kualiteti i lartë në mesfushë.

Ekipi i ri i Anglisë jep shpresë për një EURO historike për skuadrën e Southgate.

Emra si Mount, Phillips, Grealish, Foden e Bellingham, mund të jenë vendimtar në tentativën për të shkruar historinë.

I fundit, Jude Bellingham, shkruajti historinë, duke u bërë futbollisti më i ri që luan në një Evropian.

Ai zëvendësoi sulmuesin e Tottenham-it, Harry Kane, që nuk kishte shumë mundësi në këtë ndeshje.

Tre luanët udhëheqin grupin D, duke filluar Evropianin në mënyrë perfekte.

Ndeshja tjetër e grupit zhvillohet nesër mes Çekisë dhe Skocisë.

Anglia luan më 18 qershor përballë Skocisë, në të njëjtën ditë, edhe Kroacia zhvillon ndeshjen përballë Çekisë.

FIFA konsideron sistem të ri futbolli si në kajde të basketbollit

Opoja.net

Mourinho instalon dron dhe ekran gjigant në qendrën stërvitore, ua tregon lojtarëve gabimet në kohë reale

Opoja.net

Çfarë i ka mbetur Messit të arrijë ende?

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net
 
NA NDIQENI
Send this to a friend