Opoja.net

Tre të arrestuar në Komunën e Dragashit për mosrespektim të dispozitave shëndetësorë gjatë pandemisë

Kronika Opoja
Tre të arrestuar në Komunën e Dragashit për mosrespektim të dispozitave shëndetësorë gjatë pandemisë

Në orët e vona të së martën, në Dragash janë arrestuar tre persona të dyshuar për mosrespektim të dispozitave shëndetësore në kohë të pandemisë.

Lajmin për “Betimi për Drejtësi” e ka konfirmuar zyrtari për informim i Policisë së Kosovës në Prizren, Shaban Osmanollaj.

Osmanollaj ka thënë se të arrestuarit për moszbatim të vendimeve të Qeverisë së Kosovës, për mbrojtje nga Covid-19, janë nga fshatrat Breznë, Bresanë dhe Krushevë të Komunës së Dragashit.

I njëjti bëri të ditur se, me urdhër të prokurorit, të arrestuarit janë liruar në procedurë të rregullt. /BetimipërDrejtësi

Loading...

Mos i humb

Ujërat e zeza vërshojnë fshatin Kapre – Banorët kërkojnë zgjidhje!

Opoja.net

Kërkohet i riu nga Dibra – Dyshohet se është parë në Dragash!

Opoja.net

Komunat do të dalin të dëmtuara nga pandemia

Opoja.net

Persona të paidentifikuar sulmojnë fizikisht imamin e xhamisë në Buzez të Dragashit

Opoja.net

Të gjithë besimtarëve muslimanë urime Fitër Bajrami nga Portali Opoja.net

Opoja.net

Kryetarit i komunës së Dragashit Shaban Shabani me një mesazh urimi, me rastin e përfundimit të Ramazanit dhe kremtimit të festës së Fitër Bajramit

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net