Opoja.net

Turizmi, kritikohen institucionet lokale të komunës së Dragashit

Aktuale Opoja
Turizmi, kritikohen institucionet lokale të komunës së Dragashit

Kryetari  i NISMA Socialdemokrate në Dragash, njëkohësisht ligjerues universitar, Fatmir Halili, ka shprehur shqetësimin për mungesën e investimeve në turizëm pavarësisht resurseve që ka komuna e Dragashit.

Halili ka kritikuar institucionet lokale për orientimin e investimeve vetëm për interesat e grupit të caktuar dhe jo për të mirën e qytetarëve që jetojnë në këtë trevë.

Postimi i plotë i Halilit

Të nderuar miq,
Opoja është një nga trevat e Kosovës që ofron pamjet më të bukura në katër stinët e vitit.

Është për keqardhje mungesa e investimeve për të zhvilluar turizmin sezonal, që do të ishte shumë rentabil për qytetarët e kësaj treve.

Mundësit e vetme për të mos u zbrazur fshatrat e Opojës, mbetet zhvillimi i turizmit, dhe blegëtoria dhe bujqësia.

Mungesa e promovimit të bukurive natyrore, tregon qasjen që kanë institucionet lokale të komunës së Dragashit, dhe artikulimi i politikave lokale vetëm për interesat e grupit të caktuar dhe jo për të mirën e qytetarëve që jetojnë në këtë trevë.

Loading...

Mos i humb

Vetëm 3% e njerëzve e kanë këtë shenjë në shuplakë të dorës

Gent Kolgeci

Cilët persona nuk preferohet të konsumojnë kafe turke dhe pse

Gent Kolgeci

Rihapja e kufijve: Çfarë kushtesh duhet t’i plotësojë dikush për të hyrë në Kosovë?

Gent Kolgeci

Sveçla: Kam qenë në Telekom, për dy arsye

Gent Kolgeci

Lumir Abdixhiku tregon arsyet pse nuk ka pranuar të jetë ministër

Gent Kolgeci

Plus trembedhjete raste te reja me virus

Gent Kolgeci
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net