Opoja.net

Ushtrime të KFOR-it në Dragash

Aktuale Opoja
Ushtrime të KFOR-it në Dragash

Forca të KFOR-it në Kosovë sot kanë vazhduar ciklin e ushtrimeve, siç thuhet, për të qenët ë gatshme për veprim të shpejtë në gjithë territorin e Kosovës me qëllim të pengimit të çfarëdo kërcënimi që do të mundë ta rrezikonte këtë territor.

Ushtrimet e sotme po zhvillohen në jug të Kosovës ku forcat e KFOR-it ushtrojnë ruajtjen e sigurisë së e vendbanimit.

“Kësaj radhe ushtrime po mbahen në komunën Dragashit dhe në to është i përfshirë grupi luftarak i Forcës multinacionale të Perëndimit”, njofton faqja zyrtare e KFOR-it, transmeton Koha.net.

Siç theksohet, aksioni përfshin transferimin me helikopterë kroatë të ushtarëve moldavianë e italianë në rajonin e mbrojtur gjatë ditës e natës me taktikë lëvizëse.

-“Ushtrimet në terren janë pjesë e rëndësishme e përgatitjeve për shtimin e gatishmërisë dhe sigurimin e lëvizjes së lirë për të gjithë njerëzit në Kosovë”, thonë në KFOR”.

Loading...

Mos i humb

Dalin rezultatet e covid per sot , me se shumti ne Vushtrri

Gent Kolgeci

SHIFRA ALARMANTE TË RASTEVE ME COVID-19 NË MAQEDONINË E VERIUT

Gent Kolgeci

Ekskluzive: Vjosa Osmani Në Fund Të Këtij Muaji Me Parti Të Re?

Gent Kolgeci

Përleshje masive mes dy bandave në veri të Mitrovicës, dalin pamjet

Gent Kolgeci

Abuzim: Shoferi i ish-ministres Rozeta Hajdari pagoi gjobën e trafikut me paratë e taksapaguesve

Gent Kolgeci

“Drenicaku” godet Kurtin: Dulla kryen punë, nuk bon rima

Gent Kolgeci
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net