Opoja.net

Varroset 15-vjeçari që u vra me thikë në Prizren, babai i tij përlot me fjalët

Varroset 15-vjeçari që u vra me thikë në Prizren, babai i tij përlot me fjalët

Në varrezat e qytetit të Prizrenit, pasditen e sotme, u varros 15 vjeçari Lirim Buduri që mbeti i vdekur të hënën pas një zënke me disa të mitur të tjerë.

Për t’i dhënë lamtumirën e fundit bashkëmoshatarit të tyre erdhën shokët dhe shoqet e klasës, por edhe nxënës të tjerë të shkollës.

Miqtë dhe familjarët e familjes Buduri i mbushën varrezat e qytetit plot këtë të martë.

Babai i viktimës, Shpejtim Buduri, e përjetoi rëndë vdekjen e të birit derisa tha se djali i tij nuk kishte asnjëherë problem me dikë.

“Djali im ka qenë shëmbëlltyrë, prej klasës së parë deri tash me të gjitha pesëshe, si dhe ka qenë kryetar shkolle dhe ka marrë pjesë nëpër asamble. Nuk dimë asgjë si ka ndodhë, veç e di që ma kishin shpërthy djalin me thikë në zemër”, tha ai.

Prizren, grabitje e armatosur në KEK – vidhet një shumë e konsiderueshme parash

Opoja.net

Ia sulmoi qenin e sharrit, burri nga Prizreni e mbyt në vend qenin e komshiut

Opoja.net

Gjendet një granatë dore në Zhur të Prizrenit

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net