“Vedat Muriqi ka filluar të tregojë potencialin e vërtetë te Lazio”

Opoja.net Opoja.net Sport

Mediat italiane kanë shkruar për futbollistin kosovar, Vedat Muriqin dhe paraqitjet e tij, shkruan Sinjali Sport.

Sipas këtyre raportimeve, Muriqi ka arritur që të rikthehet në formën e tij dhe të bëjë paraqitje të mira për Lazion.

Viti i ri ka qenë një bekim për sulmuesin, i cili ka filluar të tregojë potencialin e tij të vërtetë me Lazion. Ai u paraqit kundër Romës, ku luajti shtatë minuta por kontribuoi duke fituar duele. Më e rëndësishmja, Inzaghi tregoi besimin e tij tek kosovari”, thuhet në raportimet e tyre.

Kjo formë e Muriqit po besohet se ka ardhë në kohën e duhur pasi që Lazio do të varet ende më shumë nga ai.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-