Opoja.net

Vëllaznimi triumfon ndaj Sigal Prishtinës

Vëllaznimi triumfon ndaj Sigal Prishtinës

Vëllaznimi ka shënuar fitore ndaj Sigal Prishtinës me rezultat 61:73 (18:17, 20:20, 11:16, 12:20), në kuadër të javës së gjashtë të Prince Caffe Superligës.

Çereku i parë ishte i baraspeshuar dhe këtë e dëshmon edhe rezultati i kësaj pjesë 18:17.

Edhe perioda e dytë ishte tërësisht e barabartë me të dy skuadrat që nuk arrinin të shkëputeshin në rezultat. Kjo pjesë përfundon 20:20, derisa skuadrat shkuan në pushim me shifrat 38:37.

Por, në periodën e tretë, skuadra mysafire ishte më e mirë, duke e fituar këtë pjesë 11:16, madje, edhe më bindëse ishin në 10 minutat e fundit, ku fitoi 12:20, për të triumfuar në fund 61:73.

Te Sigal Prishtina u dalluan Fisnik Rugova me 16 pikë, pesë kërcime dhe pesë asistime, Daniel Lerndreaj me 11 pikë e 11 kërcime dhe Arian Qallaku me 13 pikë, kurse te Vëllaznimi më të mirët ishin Devante Jackson me 18 pikë e tetë kërcime, Cedric Council me 14 pikë e 11 kërcime, Christopher Hortman me 10 pikë, 10 kërcime e 10 asistime dhe Robert Shestani me 11 pikë, pesë kërcime e tetë asistime.

Të dy skuadrat kanë nga dy fitore dhe katër humbje.

Kur dhe ku do të zhvillohet finalja mes Chelseat dhe Manchester Cityt?

Opoja.net

Ndryshojnë rregullat për Euro 2020

Opoja.net

Vojvoda i sjellë 3 pikë të arta Torinos

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net