Veprimi i këtij mësuesi në Kosavë, duhet përshëndetur

Opoja.net Opoja.net Lajme Opoja

Debati për arsimin cilësor vazhdon me të madhe në Kosovë.

Njëra prej kritikave më të mëdha ndaj institucioneve të Kosovës në Raportin e fundit të Progresit ishte edhe arsimi.

Arsimi është fusha e vetme e cila nuk ka shënuar përmirësim thekson Raporti i Progresit i Komisionit Evropian, i publikuar ditë më parë.

Por, sot një veprim i një mësuesi në shkollën ‘Ulina’ në Kosavë, duhet përshëndetur, njofton Opoja Sot.

Në dyshemenë e vjetër me dërrasa aty këtu të kalbura, arsimtari mëson nxënësit e klasës së gjashtë të matin sipërfaqen.

Kjo është një dëshmi që ndërlidhja e praktikës me teorinë, nuk kërkon domosdoshmërisht kabinete të avancuara por parasegjithash vullnet. /Opoja Sot/

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-