Opoja.net

Vërmicë: Kalojnë kufirin ilegalisht, dëbohen nga Kosova

Kronika
Vërmicë: Kalojnë kufirin ilegalisht, dëbohen nga Kosova

Policia ka bërë me dije se në Vërmicë, një femër dhe një mashkull rom shtetas të Shqipërisë dyshohet se kanë hyrë në territorin e Republikës se Kosovës nga Republika e Shqipërisë në mënyre ilegale, shkruan PrizrenPress.

Lidhur me rastin është njoftuar prokurori dhe pas konsultimit me te, të dyshuarit janë dëbuar nga territori i Kosovës.

Lëndohet një punëtor në Prizren, dërgohet në QKUK

Opoja.net

“Më rrahu disa herë”, babai nga Prizreni lajmëron djalin në Polici

Opoja.net

Policia e Prizrenit brenda 24 ore ka dënuar 155 qytetar për mosrespektimin e ligjit anti-Covid

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net