Vërshimet e së mërkurës shkaktojnë dëme të mëdha në Komunën e Dragashit

Opoja.net Opoja.net Opoja

Vërshimet e mëdha të shkaktuara nga reshjet intensive të shiut dhe breshrit në komunën e Dragashit kanë dëmtuar rëndë disa fshatra të Opojës, përfshirë Kuk, Bresanë, Kosavë, Pllajnik, Zaplluxhe, Blaç dhe Kuklibeg.

Kryetari i Komunës, Bexhet Xheladini, njofton se janë ndërmarrë të gjitha masat e nevojshme për të përballuar situatën, ndërsa apelohet për solidaritet dhe bashkëpunim nga banorët dhe bizneset lokale. Fatmirësisht, nuk raportohet për viktima në njerëz. /Opoja.net/

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-