Opoja.net

Veseli në Bresanë të Dragashit, zbulon pllakën me emrat e luftëtarëve të UÇK-së

Opoja
Veseli në Bresanë të Dragashit, zbulon pllakën me emrat e luftëtarëve të UÇK-së

Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli ka qëndruar në fshatin Bresanë të Komunës së Dragashit ku është pritur nga veteranët e UÇK-së të këtij vendi.

Ish-kreu i kuvendit ka zbuluar pllakën me emrat e luftëtarëve të UÇK-së nga ky fshat.

Ky është postimi i Kadri Veselit:

Sa herë atdheu ishte në rrezik, vajzat e djemtë më të shkëlqyer i dolën përballë armikut.

 

Ashtu ishte edhe gjatë Luftës tonë çlirimtare, kur rreshtat e njësiteve të UÇK-së, anë e kënd vendit, morën rrugën e pakthyeshme për liri.

Bresana më 1999, ishte shndërruar në fortesë lirie, ku 60 çlirimtarë u gjenden në shumë fronte dhe vijë të parë të luftimeve.

Pllaka që nderon të gjithë pjesëtarët e UÇK-së, në Bresanë të Sharrit.

Lavdi e përjetshme për heronjtë, dëshmorët dhe martirët e Kombit!

Mblidhet Shtabi Emergjent në Dragash, shqyrton situatën me Covid-19

Fari Kolloni

Konkursi për mësimdhënës në Dragash: Këta janë kandidatët që kanë hyrë në listën e ngushtë

Fari Kolloni

Edhe shtatë raste të reja me Covid-19 në Dragash

Fari Kolloni
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net