Vetura “e shqiptarëve” – një Golf i ri lansohet në fund të janarit

Opoja.net Opoja.net Teknologji

Golfi është zemra e markës së Volkswagen dhe qëndron për termin “bestseller” si pothuajse çdo model tjetër.

Tani bëhet e ditur se në fund të janarit do të prezantohet një Golf i ri dhe sikurse modelet paraardhëse do të sjellë risi të shumta në prodhimin serial.

Golfi i ri pritet të jetë një version i rifreskuar i Golf 8-shit aktual dhe para-shitjet mund të fillojnë këtë pranverë.

Ishte një revolucion automobilistik kur Volkswagen prezantoi Golfin e parë dhe kështu pasardhësin e Beetle-it legjendar në vitin 1974.

Golfi u bë shpejt një “Volkswagen” i vërtetë dhe milionat e para u shitën që në vitin 1976. Më shumë se 37 milionë automjete janë dorëzuar deri më sot. Kjo e bën makinën kompakte makinën më të suksesshme evropiane, Volkswagen-in më të shitur të të gjitha kohërave – dhe një ikonë.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-