Video emocionuese, Halil Kastrati me shoqatën e tij u ndërton shtëpinë 4 jetimëve nga Pllajniku

Opoja.net Opoja.net Lajme Opoja

Humanisti Halil Kastrati me shoqatën e tij “Jetimat e Ballkanit“ ka filluar ndërtimin e shtëpisë së një nëne dhe katër jetimëve në Pllajnik.

Kastrati ka publikuar një video emocionuese, ku tregohet historia e kësaj familje të vuajtur.

Njoftimi i plotë
Perhjar ju kofte ?. 01.10.2018
Lotet dhe gezimi Jetimeve
4 jetimet nga fshati Pllajnik i Dragashit me nënën e tyre Mentare Qengaj po bëhen me shtëpi të re.
Historia e tyre është shume prekëse ku tregohen hjekit e tyre dhe mungesa e kryefamiljarit

https://youtu.be/BwBgWvfr6ZU
/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-