Opoja.net

Viti 1998, përfaqësuesit e fshatit Buqe nuk i japin garanci ushtrisë serbe [Video]

Me 7 shtator të vitit 1998, ushtria dhe serbe (MUP), kishte ftuar përfaqësuesit e fshatit Buqe për të raportuar dhe ‘garantuar’ se nuk ka formacione të armatosura në fshat.

Garip Krasniqi, Esat Krasniqi dhe Bilall Berisha në emër të fshatit ishin paraqitur te MUP-i serb, në një moment shum të rrezikshëm kur në Buqe kishte pak kohë që ishte vrarë një oficer i ushtrisë serbe dhe dy pjestar të UÇK-së, shkruan Opoja Sot.

101
SONDAZH / Zgjedhjet Lokale
A mendoni se ka keqpërdorime gjatë zgjedhjeve në Dragash ?

Të pyetur nga ushtria serbe se a garantojnë këta përfaqësues se nuk ka formacione të armatosura në fshat, Garip Krasniqi u përgjigjet se si fshat garantojnë që nuk ka organizime, por ata nuk garantojnë për individë të caktuar.

Videon po e transmetojmë pa ndërhyrje dhe pa titra, për të evituar gabimet eventuale në përkthim.

OpojaSot.com ju njofton se kjo është sekuenca e parë me zë dhe renditja është bërë në bazë të kohës së raportimit, në ditët e ardhshme do të vazhdojmë me sekuencat tjera nga fshatra te ndryshëm. /OpojaSot.com

Komuna e Dragashit ndan 100 bursa studimi

Opoja.net

Aksident trafiku në Dragash, 6 të lënduar

Opoja.net

Nga sot, Kosova dhe Shqipëria me pikë të re kufitare

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net
Fokusi
Shiko
Zgjedhjet
Kontribo
Raporto