Vjen dënimi për Ibrahimovicin dhe Lukakun pas përleshjes mes tyre

Opoja.net Opoja.net Sport

Zlatan Ibrahimovic dhe Romelo Lukaku u përleshën mes vete në duelin mes Milanit dhe Interit, në kuadër të Kupës së Italisë.

Ibra u përjashtua nga loja me karton të kuq, ndërkaq Lukaku me ndëshkua me karton të verdhë.

Në lidhje me këtë tashmë gjykata ka marrë vendimin, raporton Sky Sports Italia.

Sipas Sky Sports, dyshja është dënuar me nga një ndeshje moslojë.

Mbetet të shihet nëse në vazhdim do të ketë vendime të tjera në lidhje me këtë ngjarje.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-