Opoja.net

Vriten dy këlyshë të arushës në Bukosh të Suharekës

Natyra
Vriten dy këlyshë të arushës në Bukosh të Suharekës

Sot rreth orës 11:00 në malet e fshatit Bukosh të komunës së Suharekës persona të pandërgjegjshëm kanë vrarë dy këlysh të arushës,ku gjithashtu dyshohet që është plagosur edhe nëna e tyre, shkruan Indeksonline. 

Sipas udhëheqësit të shoqatës së gjuetarëve “Theranda” Skender Sadikaj,menjëherë në vendin e ngjarjes kanë dalë inspektorati i gjuetisë dhe policia e Kosovës.

Policia po bënë hetime intensive në zbardhjen e rastit dhe kapjen e të dyshuarve . Vrasja e arinjve është e ndaluar me ligj. Sipas ligjit dënimi për vepra te tilla është nga 6-8 vite me burg./Indeksonline/

Bujqësia nuk u kursye nga pandemia, por “Krusha” shtoi punëtorët dhe rriti eksportet

Opoja.net

Eksportet shqiptare me vendet e CEFTA-s shënuan rritje me 14%

Opoja.net

Skandaloze: Në Dragash e vrasin me armë zjarri drenushën skaj rrugës

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net