Vuçiq konfirmon se në veri ka serbë të uniformuar

Kushtrim Guraj Kushtrim Guraj Kosova

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka konfirmuar për herë të parë publikisht, se në veri të Kosovës, më 31 korrik, ishin shfaqur serbë, të rinj e të vjetër, siç thotë ‘’për ta mbrojtur Kosovën nga agresorët’’.

Anise pohon se këta serbë, ishin ‘me uniforma, por të paarmatosur’, përcjell klankosova.tv.

”Për herë të parë u shfaqen fytyra, të rinj dhe të vjetër, me uniforma të ndryshme që kërkojnë të mbrojnë veriun e Kosovës nga agresorët. Kur ata të rinj të kombësisë serbe u shfaqën pa armë, i gjithë populli, të gjitha gratë në zonat urbane, zbritën për t’i përshëndetur dhe për t’u thënë ‘Mirë se erdhe liri’ ”, citon kossev, të ketë thënë ai.

Këto deklarime Aleksandar Vuçiq, i dha në një seancë që po mbahet në Kuvendin e Serbisë ku në rend dite është dialogu me Kosovën dhe marrëveshjet e deritashme përfshirë atë të fundit, për dokumentet e idenfitikimit.

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-