VW ID.5 GTX Xcite debuton me skateboard elektrike dhe ngjyra Lamborghini

Opoja.net Opoja.net Teknologji

Volkswagen prezantoi një tjetër veturë unike interesante, VW ID.5 GTX Xcite.

Volkswagen e ka zakon të prezantojë makina unike të ndërtuara nga studentët e tij, por shumica e tyre bazohen në Golf GTI dhe Golf R. Megjithatë, projekti i fundit është dukshëm i ndryshëm pasi bazohet në SUV elektrike ID.5. Vetura ka karakteristika sportive, është një version GTX me dy motorë elektrikë, me katër rrota dhe pothuajse 300 HP.

Një veturë unike e quajtur ID.5 Xcite ndjek modelin ID. Xtreme u prezantua javën e kaluar, i cili është një SUV i bazuar në GTX.

Vitin e kaluar Volkswagen prezantoi ID.X si një version sportiv të modelit ID.3, i cili do të japë fryte në të ardhmen.

Por le të kthehemi te koncepti, i cili u zhvillua në një periudhë njëvjeçare dhe mbi të punuan 14 studentë. Ata përgatitën një ngjyrë të veçantë mat dhe me shkëlqim të huazuar nga Volkswagen dhe Lamborghini.

ID.5 GTX unike mori rrota aliazhi 22 inç të zhvilluara rishtazi, funde anësore më të gjera, harqe të modifikuara të rrotave, parafango të ridizajnuar përpara dhe të pasmë dhe distinktivë të zinj, dhe gjithashtu u ul.

Një kombinim i lëkurës Alcantara dhe lëkure fantastike u përdor në brendësi dhe u instalua një sistem zanor i përmirësuar 2000 W me 10 amplifikatorë. Pas parkimit të makinës mund të përdoret skateboardi elektrik i vendosur në bagazh.

VW zbuloi ID.5 Xcite gjatë ngjarjes ID. Takohen në Zvicër. /Telegrafi/

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-