WhatsApp së shpejti me një funksion të ri

Whatsappi po zhvillon një veçori të re të dobishme por mbart njëfarë rreziku.

Whatsappi po zhvillon një veçori të re të dobishme por mbart njëfarë rreziku.

Opoja.net Opoja.net Teknologji

Detajet e zbuluara tregojnë se një modalitet i ri shoqërues mund të vijë së shpejti.

“Modaliteti shoqërues” ka qenë në zhvillim prej disa kohëshKredia: WABetaInfo

Kjo do t’ju lejojë të lidhni llogarinë tuaj WhatsApp me një pajisje tjetër iPhone ose Android.

Nëse doni të shikoni bisedat në një smartphone dytësor pa pasur nevojë për një lidhje aktive interneti në celularin tuaj kryesor.

Pamjet e hershme të ekranit janë zbuluar nga WABetaInfo , një faqe interneti e njohur për zbulimin e veçorive të ardhshme të WhatsApp.

Nuk është e qartë se kur – dhe nëse – pronarët e Meta planifikojnë ta vënë atë në dispozicion, por lëvizja e tyre e fundit sugjeron se “Companion Mode” është përtej një ideje eksploruese.

Fillimisht një numër i kufizuar testues beta e kanë testuar në  muajin nëntor.

Tani me sa duket është shpërndarë për më shumë përdorues.

Ndërsa funksioni do të jetë i dobishëm, njerëzit do të duhet të jenë tepër të kujdesshëm.

Nëse pajisja e dytë bie në duart e gabuara, mesazhet tuaja private mund të jenë në rrezik.

Megjithëse do të duhet të presim derisa të lëshohet siç duhet për të gjithë për të parë nëse WhatsApp arrin të zgjidhë një lloj mekanizmi sigurie për të shmangur ndonjë rrezik.

Si të merrni WhatsApp beta

Për të shkarkuar WhatsApp beta për smartfonin tuaj, duhet të shkoni te  Google  Play në  Android  dhe të kërkoni për WhatsApp.

Lëvizni poshtë faqen derisa të shihni “Bëhuni një testues beta”.

Prekni butonin “I’m In” dhe më pas kliko “Bashkohu” për të konfirmuar.

Tani gjithçka që duhet të bëni është të prisni për përditësimin në versionin beta të aplikacionit.

Anëtarësimi në WhatsApp beta në  iOS  për  iPhone  është më i vështirë dhe ka kapacitet të kufizuar.

Ndiqni udhëzuesin e Apple  këtu .

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-