Xherdan Shaqiri në formë fenomenale me Chicagon Firen

Opoja.net Opoja.net Sport

Xherdan Shaqiri ka shkëlqyer në fitoren e Chicago Fire në udhëtim te Vancouver Whitecaps 1:3.

Futbollisti nga Kosova ishte protagonist në këtë sfidë me një gol dhe një asistim, shkruan FrontOnline.

Në minutën e 13-të, ylli gjilanas shënoi një gol të bukur nga distanca për 0:1.

Kurse, në fund të ndeshjes, Shaqiri asistoi te goli i Muellerit për 1:3.

Ndryshe, tani Shaqiri ka katër gola dhe nëntë asistime me skuadrën amerikane.

Fitorja e sotme e ngrit Chicagon në vendin e nëntë në Konferencën e Lindjes në MLS./FrontOnline/

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-