Opoja.net

Zidane pas fitores ndaj M’Gladbach dhe kualifikimit: Bëmë lojë spektakolare

Real Madridi hyri në ndeshjen e së mërkurës mbrëma në Ligën e Kampionëve me Borussia Monchengladbach në dijeni të plotë se ata nuk kishin vend për gabime.

Los Blancos filluan mbrëmjen jashtë vendeve të kualifikimit për 16-tën e garës, duke pasur nevojë për të mposhtur gjermanët për të pasur një shans për të kaluar në raundin tjetër.

7

Cila mendoni së është më e mira për daljen nga krizën energjetike ?

Ata vepruan. Dy gola nga Karim Benzema bënë që vendasit të fitojnë ndeshjen 2-0, pas edhe një performancë të rehatshme dhe nën kontroll që nga minuta e parë për të siguruar vendin e tyre në raundin tjetër.

Trajneri Zinedine Zidane ishte vënë nën presion të konsiderueshëm në kohët e fundit, por fitorja si duket ka ngritur përsëri lartë emrin e tij.

“Objektivi ishte ky, të mbaronim të parët në grup”, ka thënë fillimisht Zidane pas ndeshjes.

“Ne patëm një lojë spektakolare nga minuta e parë deri në fund. E interpretuam shumë mirë ndeshjen dhe mendoj se ishte loja më e kompletuar e sezonit tonë”.

Zidane u pyet gjithashtu pse Madridi nuk performon në atë nivel çdo javë.

“Unë kam qenë një lojtar dhe është e pamundur të luash gjithmonë kështu”.

“Ne nuk bëjmë vetëm nën presion. Kemi luajtur edhe lojëra të tjera të mira, por është e vërtetë që kjo skuadër e ka këtë gjë ku, kur vështirësitë janë të mëdha, ato ofrojnë zgjidhje”, përfundoi trajneri i Realit.

Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net