Zjarr në një deponi mbeturinash në rrugën Dragash-Zhur

Opoja.net Opoja.net Opoja

Një zjarr i madh ka kapluar një pjesë të pyllit në rrugën Prizren – Dragash.Zjarri është përhapur me shpejtësi në një territor të gjerë.
Në vendin e ngjarjes, në momentin e raportimit ka qenë vetëm një veturë e Policisë së Kosovës.

Në afërsi të kësaj vatre zjarri është edhe një deponi e mbeturinave që shpesh herë ka qenë problematike.Rruga Prizren-Dragash është mjaftë e frekuentuar dhe lidhja e vetme e qytetarëve të Dragashit me pjesën tjetër të Kosovës.
/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-