Zlatko Daliq: Fitore për popullin kroat, për çlirimtarët kroatë

Kushtrim Guraj Kushtrim Guraj Sport

Shumë i emocionuar pas ndeshjes me Brazilin është shprehur selektori kroat, Zlatko Daliq. Ai për herë të dytë po e udhëheq Kroacinë drejt suksesit të madh në Botëror.

“Kjo fitore është për popullin kroat. Ju lumtë djelmoshave. E kemi eliminuar favoritin më të madh. Kjo është Kroacia. Mos na nënçmoni asnjëherë, e kam thënë këtë. Ky nuk është fundi ynë, shkojmë tutje. Kjo është fitore e Kroacisë, të gjithë kanë dhënë maksimumin. Do të përshëndesja të gjithë shokët që shkruajnë për Kroacinë. Shijojeni çlirimtarët kroatë, kjo ishte për ju. Këta lojtarët e mi nuk janë normal”, ka thënë Daliq për HRT. /Demokracia.com

/OPOJAnet/

Opojanet ka hapur kanalin në Whats App dhe ju mund të na bashkoheni për të ndjekur lajmet tona BASHKOHU KËTU.

- Reklama-
- Reklama-