Opoja.net

Zvicër, Angli, Çeki, Suedi dhe Francë kalojnë në fazën tjetër të “Euro 2020”

Sonte (e diele) mbaroi xhiro e tretë për grupin B dhe C.

Belgjika, Danimarka, Holanda dhe Austria janë katër skuadrat që u kualifikuan në raundin tjetër, shkruan lajmi.net.

Mirëpo, falë rezultateve të sotme edhe tri skuadra kanë siguruar kalimin në raundin tjetër.

Bëhet fjalë për Zvicrën, Anglinë, Republikën Çeke, Suedinë dhe Francën që kanë të grumbulluar nga katër pikë, një më shumë se Ukraina dhe Finlanda që kanë nga tre pikë dhe renditën në pozitën e tretë.

Disa prej tyre ende nuk kanë zhvilluar ndeshjen e fundit në fazën grupore, mirëpo pavarësisht se si do të jetë rezultati, ato do jenë pjesëmarrëse në fazën e 1/16 së finales.

Ndërkohë, këtë të mërkurë përfundojnë të gjitha ndeshjet në fazën e grupeve./Lajmi.net/

FIFA konsideron sistem të ri futbolli si në kajde të basketbollit

Opoja.net

Mourinho instalon dron dhe ekran gjigant në qendrën stërvitore, ua tregon lojtarëve gabimet në kohë reale

Opoja.net

Çfarë i ka mbetur Messit të arrijë ende?

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net